Dammlist Leif Arvidsson Självhäftande Rulle6x9 mm
1 932 kr
Vald variant
Storlek:
6x9 mm

Självhäftande Rulle
6x9 mm
1 932 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dammtätlist som minskar behovet av fönsterputsning mellan glasen. Ger varmare innerglas, minskar kallras och reducerar trafikbuller. Ibland kan man behöva lämna ett utrymme i t ex hörnen för att minska risken för kondens mellan bågarna. Denna produkt har releasepapper, skyddspapper, som gör att den är enkel att ta av från rullen om man exempelvis ska dela på en rulle. Det kan också upplevas att den är lättare att jobba med på en arbetsplats så att det inte klibbar när man klippt av den önskade biten från rullen och ska fästa den på bågen.
Varumärke
Leif ArvidssonBeskrivning
Dammtätlist som minskar behovet av fönsterputsning mellan glasen. Ger varmare innerglas, minskar kallras och reducerar trafikbuller. Ibland kan man behöva lämna ett utrymme i t ex hörnen för att minska risken för kondens mellan bågarna. Denna produkt har releasepapper, skyddspapper, som gör att den är enkel att ta av från rullen om man exempelvis ska dela på en rulle. Det kan också upplevas att den är lättare att jobba med på en arbetsplats så att det inte klibbar när man klippt av den önskade biten från rullen och ska fästa den på bågen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Leif Arvidsson |
| Art.Nr. | 2769 |
| Typ | Dammlist |
| Färg | Grå |
| Storlek | 6x9 mm |
| Höjd | 6 mm |
| Längd | 180 m |
| Bredd | 9 mm |
| EAN-nr | 7332903027697 |

