Takfönsterkupa Velux MiniBxH: 725x1339 mm
29 235 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Bredd:
72,5 cm
Höjd:
133,9 cm
Ytbehandling:
Vitmålad Furu NCS S0500-N
Modell:
GGL

Mini
BxH: 725x1339 mm
29 235 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takfönsterkupan Mini tar ungefär lika lång tid att montera som ett vanligt takfönster. Men jämfört med ett vanligt takfönster får du mer plats och flexibilitet under taket. Takfönsterkupan levereras komplett med både prefabricerad stommer och utvändig intäckning
Varumärke
VeluxBeskrivning
Takfönsterkupan Mini tar ungefär lika lång tid att montera som ett vanligt takfönster. Men jämfört med ett vanligt takfönster får du mer plats och flexibilitet under taket. Takfönsterkupan levereras komplett med både prefabricerad stommer och utvändig intäckning
Takkupan Mini ger dig mer rymd i ditt hem, du får mer dagsljus och frisk luft. Ljuset öppnar upp rummet och den friska luften göra ditt hem fräscht och inbjudande. Den extra rymden ger dig dessutom fler möjligheter när du dekorerar rummet.
- Skapar en större rymd och ger dig mer dagsljus i ditt rum
- Kan monteras i taklutning 10-65°
- Skapar en större rymd och ger dig mer dagsljus i ditt rum
- Kan monteras i taklutning 10-65°
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Velux |
| Art.Nr. | GGLMK082068EAW6021ES |
| Bredd | 72,5 cm |
| Höjd | 133,9 cm |
| Öppnas | Utåtgående |
| Typ | Takfönster |
| Glas | 3-glas |
| U-Värde | 1,1 |
| Material | Aluminium |
| Karmdjup | 105 mm |
| Färg | Vit |
| Ljudreduktion | 35 dB |
| Modell | GGL |
| Ytbehandling | Vitmålad Furu NCS S0500-N |
| För Taklutning | 10-65 grader ° |

