Klinker Lhådös Crown Crudo 11,5x23,1
895 kr/m²Pris/frp 396,27:-
629 kr/m²Spara 30 %Kampanj

Crown Crudo 11,5x23,1
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ge ditt hem en trendig och rå känsla med våra betongliknande klinkers. Med sin minimalistiska och industriella look får du ett stilrent golv som passar perfekt i både moderna och urbana miljöer.
Varumärke
LhådösBeskrivning
Ge ditt hem en trendig och rå känsla med våra betongliknande klinkers. Med sin minimalistiska och industriella look får du ett stilrent golv som passar perfekt i både moderna och urbana miljöer.
Klinkersens realistiska betongfinish ger en sofistikerad, men ändå rustik känsla – perfekt för dig som vill skapa ett exklusivt, men samtidigt praktiskt utrymme.
Egenskaper
| Varumärke | Lhådös |
| Art.Nr. | 2378 |
| Mått | 11,5x23,1 cm |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rund |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 0,63 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 24 st/frp |
| Tjocklek | 9 mm |
| Serie | Crown |
| Färg | Vit/Beige |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | +10% |
| Längd | 23,1 cm |
| Nominellt Mått | 11,5x23,1 cm |
| Mönster | Sten/betong |
| Form | Rektangulär |
| Användningsområde | Badrum, Hall, Kök |
| Bredd | 11,5 cm |





