Klinker Tenfors Pizarra Dark Grey 60x60 cm
Pris/frp 706:-
392 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Klinker Pizarra Dark Grey 60x60 är en matt, stenliknande granitkeramik i grå nyanser. Elegant och stilren, med subtila linjer och rörelse i mönstret. Ytan är inte helt slät, utan mjukt varierande vilket ger en levande, mer naturlig känsla. De rektifierade kanterna gör det möjligt att använda minimala fogar, vilket ger en modern och enhetlig yta. En klinker av hög kvalitet som kan användas till både golv och väggar i kök, badrum, entré eller uterum. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Varumärke
TenforsBeskrivning
Klinker Pizarra Dark Grey 60x60 är en matt, stenliknande granitkeramik i grå nyanser. Elegant och stilren, med subtila linjer och rörelse i mönstret. Ytan är inte helt slät, utan mjukt varierande vilket ger en levande, mer naturlig känsla. De rektifierade kanterna gör det möjligt att använda minimala fogar, vilket ger en modern och enhetlig yta. En klinker av hög kvalitet som kan användas till både golv och väggar i kök, badrum, entré eller uterum. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Bildernas färgåtergivelse kan skilja sig från skärm till skärm och därmed kan produkten upplevas annorlunda i verkligheten.
Eventuella reklamationer görs innan montering. Reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk på att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tenfors |
| Art.Nr. | SG-PZDG6x6 |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 1,8 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 5 st/frp |
| Tjocklek | 8 mm |
| Serie | Pizarra |
| Färg | Grå |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Tålighet | Hög |
| Längd | 60 cm |
| Mönster | Sten/betong |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |



