Laminatgolv Pergo Modern Plank 4V - Brushed White Pine
Pris/frp 821,67:-
fr.449 kr/m²Välj variant

Modern Plank 4V - Brushed White Pine
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Varumärke
PergoBeskrivning
Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Pergogolv har tre ytskikt för att göra golven riktigt slitstarka. Ytskiktet TitanX™ Advanced med sina extra lager gör golven betydligt tåligare mot slag och fallande föremål än vanliga laminatgolv. Golven har dessutom ett extra skikt av aluminiumoxidpartiklar som gör golvet mer reptåligt än de flesta andra jämförbara laminatgolv. Ytterligare egenskaper är den antistatiska tekniken, bakteriedödande egenskaper för förbättrad hygien utan användning av kemikalier. Med PerfectFold 3.0, Pergos nya och smarta fogteknik, blir det ännu enklare och snabbare att lägga ett golv. Alla golv från Pergo är miljömärkta med Svanen.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
Recensioner
Jan OVerifierad köpare
för 2 år sedanEtt riktigt härligt golv! Skön känsla att gå på och en grym kvalitet! Enkelt att lägga! En toppenprodukt!
Mikael AVerifierad köpare
för 2 år sedanRiktigt stryk och slittåligt golv! Snyggt och naturtroget med ådring som upplevs rustikt. Enda smolket är att det är något svårare att rengöra pga. ådringen, men det rä en smaksak. Påverkar inte mitt betyg.
+ Slittåligt! Snyggt!
- Något svårare att rengöra pga. ådringen.
Li VVerifierad köpare
för 5 år sedanExtremt fint golv, älskar den matta ytan!
+ Den matta ytan
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | L0231-03373P |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1380 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Living Expression, Original Excellence |
| Tjocklek | 8 mm |
| Antal | 1,835 m2/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antibakteriell | Ja |
| Antistatisk | Ja |
| Imitation | Furu |
| Typ | Laminatgolv |
| Nyans | Ljust |
| Utförande | Borstad Vit Furu (03373) |
| Kant | Fasad |
| Garanti | Livstid |
| Material | HDF |
| Yta | Extra Matt |
| Tillverkarens Art.Nr. | L0331-03373 |

