Pensel Home It Set Med 1 Rund Ø 18 mm och 2 Platta 70/100 mm
209 kr

Set Med 1 Rund Ø 18 mm och 2 Platta 70/100 mm
209 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Denna penselsats innehåller tre penslar som täcker både större ytor och detaljerade områden. Med både rund och flat pensel får du flexibilitet för olika typer av målningsprojekt, från väggar till lister och hörn.
Varumärke
Home itBeskrivning
Denna penselsats innehåller tre penslar som täcker både större ytor och detaljerade områden. Med både rund och flat pensel får du flexibilitet för olika typer av målningsprojekt, från väggar till lister och hörn.
Hållbarhet och bra färgfördelning
Penslarna är tillverkade av en blandning av PET/PBT (30 %) och fiber (70 %), vilket ger jämn färgfördelning och lång hållbarhet. Materialvalet gör att penslarna behåller formen även efter upprepad användning.
Innehåll
- 1 st rund pensel Ø 180 mm
- 1 st flat pensel 70 mm
- 1 st flat pensel 100 mm
Material och Färg
- PET/PBT 30 %, fiber 70 %
- Röd/blå
Penslarna är tillverkade av en blandning av PET/PBT (30 %) och fiber (70 %), vilket ger jämn färgfördelning och lång hållbarhet. Materialvalet gör att penslarna behåller formen även efter upprepad användning.
Innehåll
- 1 st rund pensel Ø 180 mm
- 1 st flat pensel 70 mm
- 1 st flat pensel 100 mm
Material och Färg
- PET/PBT 30 %, fiber 70 %
- Röd/blå
Egenskaper
| Varumärke | Home it |
| Art.Nr. | 38490 |
| Typ | Pensel |
| Bredd | 195 mm |
| Längd | 35 mm |
| Vikt | 0,209 kg |
| Färg | Röd |
| Höjd | 295 mm |
| EAN-nr | 5708614384909 |
