Tapet Boråstapeter Anemone 6974
1 099 kr

Anemone 6974
1 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Anemone är en ljus, blommig tapet med ett sött mönster av små blå sippor i pudrigt limtryck. Ett luftigt, hemtrevligt mönster som ger rummet en lantlig och romantisk atmosfär. Här går Anemones blommor i pudrigt blått och olivgrönt på vit botten. En tidlös tapet som gör sig bra på hel vägg men också är fin till en bröstpanel.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Anemone är en ljus, blommig tapet med ett sött mönster av små blå sippor i pudrigt limtryck. Ett luftigt, hemtrevligt mönster som ger rummet en lantlig och romantisk atmosfär. Här går Anemones blommor i pudrigt blått och olivgrönt på vit botten. En tidlös tapet som gör sig bra på hel vägg men också är fin till en bröstpanel.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6974 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 10,6 cm |
| EAN-nr | 7320094051171 |





