Tapet Boråstapeter Aratorp 4163
999 kr

Aratorp 4163
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Aratorp är en blommig tapet med ett frodigt lövverk och täta blomställningar i svala nyanser av grått, beige och vitt. Tapeten finns också i två andra färgställningar. Mönsterbilden känns som hämtad ur en luftig sekelskiftesvilla med fladdrande spetsgardiner, och designen är typisk just för början av 1900-talet. Liknande tapeter pryds ofta av exotiska blomster men här ser du syrenblommor som en hyllning till vårt svenska arv.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Aratorp är en blommig tapet med ett frodigt lövverk och täta blomställningar i svala nyanser av grått, beige och vitt. Tapeten finns också i två andra färgställningar. Mönsterbilden känns som hämtad ur en luftig sekelskiftesvilla med fladdrande spetsgardiner, och designen är typisk just för början av 1900-talet. Liknande tapeter pryds ofta av exotiska blomster men här ser du syrenblommor som en hyllning till vårt svenska arv.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4163 |
| Kollektion | Alla Tiders Hus Wallp. |
| Färg | Multi |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 32 cm |
| EAN-nr | 7320094042384 |




