Tapet Boråstapeter Canvas Taupe 6124
499 kr

Canvas Taupe 6124
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Canvas Taupe är en tidlös, enfärgad tapet i en sval, brungrå nyans med lite tyngd i. Kulören gör sig väldigt bra mot golv och möbler i ek eller andra lite mörkare träslag. Samtidigt framhäver den vita eller ljusa lister och snickerier fantastiskt fint. Den taktila strukturen ger tapeten en textil känsla och ett sofistikerat men också ombonat uttryck.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Canvas Taupe är en tidlös, enfärgad tapet i en sval, brungrå nyans med lite tyngd i. Kulören gör sig väldigt bra mot golv och möbler i ek eller andra lite mörkare träslag. Samtidigt framhäver den vita eller ljusa lister och snickerier fantastiskt fint. Den taktila strukturen ger tapeten en textil känsla och ett sofistikerat men också ombonat uttryck.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6124 |
| Kollektion | Shades Wallp. |
| Färg | Brun |
| Mönster | Enfärgade, Yta/struktur/textil |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094050433 |



