Tapet Boråstapeter Dahlia Garden 7691
999 kr

Dahlia Garden 7691
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den ljusa, blommiga tapeten Dahlia Garden pryds av ett handmålat mönster av ståtliga, fyllda dahlior och lite mer försynta rosenskäror mot en fond av ett tätt slingrande bladverk. En samtida sommardröm, skapad av Jenny Hahne Gadd med inspiration från Arts & Crafts-rörelsens stilideal.Här ser du Dahlia Garden i en ljus och diskret varmbeige färgställning med toner av cremevitt och beige, ibland med drag av tvättat linne. En mild, harmonisk palett som är lätt att fånga upp i övrig inredning.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den ljusa, blommiga tapeten Dahlia Garden pryds av ett handmålat mönster av ståtliga, fyllda dahlior och lite mer försynta rosenskäror mot en fond av ett tätt slingrande bladverk. En samtida sommardröm, skapad av Jenny Hahne Gadd med inspiration från Arts & Crafts-rörelsens stilideal.Här ser du Dahlia Garden i en ljus och diskret varmbeige färgställning med toner av cremevitt och beige, ibland med drag av tvättat linne. En mild, harmonisk palett som är lätt att fånga upp i övrig inredning.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7691 |
| Kollektion | Falsterbo III wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur, Stormönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094047396 |




