Tapet Boråstapeter Dahlia Garden 7693
999 kr

Dahlia Garden 7693
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

På den blommiga tapeten Dahlia Garden prunkar sensommarens primadonnor; vackert fyllda dahlior och lite mer blygsamma rosenskäror på ett tätt slingrande bladverk. Ett fantastiskt blomsterornament, handmålat av vår designer Jenny Hahne Gadd. En samtida tapet som också bär tydliga influenser från Arts & Crafts.Här ser du Dahlia Garden i en naturalistisk och frisk färgställning med toner av rosa, creme, ljus rost och prunkande grönt mot en mörk botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
På den blommiga tapeten Dahlia Garden prunkar sensommarens primadonnor; vackert fyllda dahlior och lite mer blygsamma rosenskäror på ett tätt slingrande bladverk. Ett fantastiskt blomsterornament, handmålat av vår designer Jenny Hahne Gadd. En samtida tapet som också bär tydliga influenser från Arts & Crafts.Här ser du Dahlia Garden i en naturalistisk och frisk färgställning med toner av rosa, creme, ljus rost och prunkande grönt mot en mörk botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7693 |
| Kollektion | Falsterbo III wallp. |
| Färg | Multi |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur, Stormönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094047419 |




