Tapet Boråstapeter Falsterbo III Midsummer Eve 7680
999 kr

Falsterbo III Midsummer Eve 7680
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Älskade klassiker och nya favoriter inspirerade av vår svenska sommar! 38 hemtrevliga och lantliga tapeter i milda, dämpade nyanser och traditionellt limtryck för en vackert levande yta. Rutan, randen och den svenska sommarens alla nyanser – lantliga tapeter för hem fyllda med omtanke och värme.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Älskade klassiker och nya favoriter inspirerade av vår svenska sommar! 38 hemtrevliga och lantliga tapeter i milda, dämpade nyanser och traditionellt limtryck för en vackert levande yta. Rutan, randen och den svenska sommarens alla nyanser – lantliga tapeter för hem fyllda med omtanke och värme.
Här finns gläntans skugga, blomsterängens sol och torpets prunkande sensommarrabatt. Några mönster är också inspirerade av traditionella textilier, som handvävda kökshanddukar. Alla tapeterna är limtryckta på traditionellt vis i en mild, dämpad färgskala. Svensk hantverkstradition har alltid legat oss varmt om hjärtat. Nu skapar vi nya uttryck i samma anda. Midsummer Eve är en skir, blommig tapet inspirerad av den svenska midsommartraditionen med sju sorters blommor. Mönstret har målats för hand av designern Jenny Hahne Gadd och sedan limtryckts på traditionellt vis. Här ser du blåklockor, smörblommor, klöver, akleja och andra blomster i pudriga nyanser av gult, rosa, rött, blått och grönt – allt mot en matt bakgrund i renaste vitt. En ljus tapet som skapar en daggfrisk, somrig känsla i till exempel sovrummet, köket eller matsalen.
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm!
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm!
Dokument
Recensioner
MartinVerifierad köpare
för 1 år sedanLeverans, pris och produktbilder överensstämde med högt ställda förväntningar.
+ Sambon blev överlycklig. Happy wife - happy life
- Det mörkgröna är aningen för kraftigt jämfört med resten av tapeten men det är en smaksak. Överensstämmelse mellan produktbilderna på mobilskärm och monterad tapet IRL är 100 %.
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7680 |
| Kollektion | Falsterbo III |
| Färg | Vit |
| Mönster | Blommig |
| Utförande | EasyUp |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Förskjuten passning 53 cm |
| Åtgång | 3 våder/rulle (2,4 m i takhöjd) |
| Längd | 10,05 m |
| EAN-nr | 7320094033627 |




