Tapet Boråstapeter Figs 2061
999 kr

Figs 2061
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Figs är en frodig, sensuell tapet designad av Petra Börner. Ett levande bladverk med härlig energi och stora, rundade fikon som symboliserar mångfald. Originalet skar Petra ut med skalpell i flera lager papper. Nu trycker vi mönstret som tapet i fyra olika färgställningar.Här ser du den stormönstrade tapeten Figs i en härligt glad färgskala på ljus botten. Varmt röda fikon och blad i olika nyanser av grönt, grått, blått och senapsgult. En ljus tapet med ett varmt, livligt uttryck.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Figs är en frodig, sensuell tapet designad av Petra Börner. Ett levande bladverk med härlig energi och stora, rundade fikon som symboliserar mångfald. Originalet skar Petra ut med skalpell i flera lager papper. Nu trycker vi mönstret som tapet i fyra olika färgställningar.Här ser du den stormönstrade tapeten Figs i en härligt glad färgskala på ljus botten. Varmt röda fikon och blad i olika nyanser av grönt, grått, blått och senapsgult. En ljus tapet med ett varmt, livligt uttryck.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2061 |
| Kollektion | Swedish Designers Wallp. |
| Färg | Multi |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 49 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 49 cm |
| EAN-nr | 7320094040434 |




