Tapet Boråstapeter Floral Charm 4250
699 kr

Floral Charm 4250
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den storblommiga tapeten Floral Charm pryds av drömska blomsterbuketter på en fond som liknar råsiden. Ett lyxigt och romantiskt mönster som känns både klassiskt och samtida. Originalets blommor är målade för hand i akvarell för den rätta levande känslan.Floral Charm finns i sex färgställningar. Här ser du tapeten med rosa, aprikos och cremefärgade blommor samt blad i bleka toner av grönt och brunt på en dämpat gyllenbeige botten. Fin i såväl sovrum som i vardagsrum och matsal.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den storblommiga tapeten Floral Charm pryds av drömska blomsterbuketter på en fond som liknar råsiden. Ett lyxigt och romantiskt mönster som känns både klassiskt och samtida. Originalets blommor är målade för hand i akvarell för den rätta levande känslan.Floral Charm finns i sex färgställningar. Här ser du tapeten med rosa, aprikos och cremefärgade blommor samt blad i bleka toner av grönt och brunt på en dämpat gyllenbeige botten. Fin i såväl sovrum som i vardagsrum och matsal.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4250 |
| Kollektion | Dreamy Escape Wallp. |
| Färg | Multi |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur, Stormönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094042827 |





