Tapet Boråstapeter Florence 6930
699 kr

Florence 6930
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Florence är en söt, småblommig tapet, översållad av små blomster och bladslingor. En tät mönsterbild som ger rummet en ombonad, lite romantisk känsla. Den blommiga tapeten Florence är designad av Newbie, och visst känner du igen Newbies mjuka färgskala? Blommorna och bladen går i milda toner av grönt och puderrosa mot den dämpat mörkbruna bakgrunden.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Florence är en söt, småblommig tapet, översållad av små blomster och bladslingor. En tät mönsterbild som ger rummet en ombonad, lite romantisk känsla. Den blommiga tapeten Florence är designad av Newbie, och visst känner du igen Newbies mjuka färgskala? Blommorna och bladen går i milda toner av grönt och puderrosa mot den dämpat mörkbruna bakgrunden.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6930 |
| Kollektion | Newbie Wallpaper II wallp. |
| Färg | Brun |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 26,5 cm |
| EAN-nr | 7320094047532 |


