Tapet Boråstapeter Golden Trellis 2264
999 kr

Golden Trellis 2264
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapeten Golden Trellis pryds av en kvadratisk trellis med diskret guldskimmer. Mönstret påminner om det stiliga 1920-talet, trots att originalet från Göteborgs Tapetfabrik är daterat 1934. I botten finns en diskret effekt; ett mjukt, textilt uttryck som ser ut lite som siden. En fantastisk tapet som passar i många typer av rum.Golden Trellis trycks i fyra varianter. Denna mörka är mest lik originalet: gyllene trellis med blekrosa små blommor på mörkbrun botten. Stilig och samtidigt lekfull!
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapeten Golden Trellis pryds av en kvadratisk trellis med diskret guldskimmer. Mönstret påminner om det stiliga 1920-talet, trots att originalet från Göteborgs Tapetfabrik är daterat 1934. I botten finns en diskret effekt; ett mjukt, textilt uttryck som ser ut lite som siden. En fantastisk tapet som passar i många typer av rum.Golden Trellis trycks i fyra varianter. Denna mörka är mest lik originalet: gyllene trellis med blekrosa små blommor på mörkbrun botten. Stilig och samtidigt lekfull!
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2264 |
| Kollektion | Treasured Wallp. |
| Färg | Brun |
| Mönster | Trellis/Medaljong |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 8,8 cm |
| EAN-nr | 7320094039735 |




