Tapet Boråstapeter Golden Trellis 2265
999 kr

Golden Trellis 2265
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapeten Golden Trellis, ursprungligen från Göteborgs Tapetfabrik, är daterad 1934 men det vackra, klassiska rutmönstret står sig än. Botten har en diskret effekt som påminner om siden och mönstret är tryckt med skimrande guldfärg. Elegant och tidlöst! Kombinera med mer uttrycksfulla mönster (till exempel Hidden Ivy) eller låt trellisen tala för sig själv.Golden Trellis finns i fyra färgställningar. Här ser du den med gyllene trellis och mörkrosa blommor mot en behagligt blågrå botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapeten Golden Trellis, ursprungligen från Göteborgs Tapetfabrik, är daterad 1934 men det vackra, klassiska rutmönstret står sig än. Botten har en diskret effekt som påminner om siden och mönstret är tryckt med skimrande guldfärg. Elegant och tidlöst! Kombinera med mer uttrycksfulla mönster (till exempel Hidden Ivy) eller låt trellisen tala för sig själv.Golden Trellis finns i fyra färgställningar. Här ser du den med gyllene trellis och mörkrosa blommor mot en behagligt blågrå botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2265 |
| Kollektion | Treasured Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Trellis/Medaljong |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 8,8 cm |
| EAN-nr | 7320094039742 |


