Tapet Boråstapeter Gunnebo 6962
1 099 kr

Gunnebo 6962
1 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gunnebo är en tidlös, randig tapet, skapad som en nytolkning av en tapet i gustaviansk stil från slottet Gunnebo utanför Göteborg. En klassisk och elegant rand som ger rummet härlig rymd. Här ser du Gunnebo med cremefärgade ränder på ljust blå botten. Limtrycket ger tapeten en matt, pudrig yta med levande karaktär.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Gunnebo är en tidlös, randig tapet, skapad som en nytolkning av en tapet i gustaviansk stil från slottet Gunnebo utanför Göteborg. En klassisk och elegant rand som ger rummet härlig rymd. Här ser du Gunnebo med cremefärgade ränder på ljust blå botten. Limtrycket ger tapeten en matt, pudrig yta med levande karaktär.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6962 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Randiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094051058 |


