Tapet Boråstapeter Idun 5825
519 kr
509 krSänkt pris!

Idun 5825
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Idun är en grön, blommig tapet med ett diagonalt trellismönster av söta bladslingor. En hemtrevlig och lite lantlig mönsterbild, skapad med inspiration från traditionella broderier. Här har tapeten Idun grågröna blommor och bladslingor på en ljusare grågrön botten. De milda kontrasterna och den dämpade, gröna paletten ger tapeten ett lugnt, harmoniskt uttryck.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Idun är en grön, blommig tapet med ett diagonalt trellismönster av söta bladslingor. En hemtrevlig och lite lantlig mönsterbild, skapad med inspiration från traditionella broderier. Här har tapeten Idun grågröna blommor och bladslingor på en ljusare grågrön botten. De milda kontrasterna och den dämpade, gröna paletten ger tapeten ett lugnt, harmoniskt uttryck.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5825 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Trellis/Medaljong, Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 10,6 cm |
| EAN-nr | 7320094050167 |



