Tapet Boråstapeter Marin Sand 7586
449 kr

Marin Sand 7586
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Marin Sand är en enfärgad, mörkblå tapet som går i en djupt blå nyans med mycket svärta i – en klassisk blå som aldrig går ur tiden. Tapeten är lätt melerad och har en diskret struktur som påminner om finkornig sand. Den taktila ytan ger tapeten karaktär och väggen djup, liv och vacker lyster.Liksom övriga tapeter i kollektionen Pigment är Marin Sand en EasyUp-tapet som täcker väl, är lätt att sätta upp och ger släta, tåliga väggar utan synliga skarvar.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Marin Sand är en enfärgad, mörkblå tapet som går i en djupt blå nyans med mycket svärta i – en klassisk blå som aldrig går ur tiden. Tapeten är lätt melerad och har en diskret struktur som påminner om finkornig sand. Den taktila ytan ger tapeten karaktär och väggen djup, liv och vacker lyster.Liksom övriga tapeter i kollektionen Pigment är Marin Sand en EasyUp-tapet som täcker väl, är lätt att sätta upp och ger släta, tåliga väggar utan synliga skarvar.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7586 |
| Kollektion | Pigment Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Enfärgade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094046924 |


