Tapet Boråstapeter My Secret Garden 2072
999 kr

My Secret Garden 2072
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den grafiska tapeten My Secret Garden är en stiliserad tolkning av konstnären Linnea Anderssons hemliga trädgårdsrum. Ett formstarkt, handmålat bladverk som liksom dansar fram över ytan. Linnea låter gärna musik inspirera formerna och just detta mönster är målat med Depeche Mode i högtalarna. Här ser du mönstret i en härlig, klarblå ton mot en botten i en bruten, vit nyans.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den grafiska tapeten My Secret Garden är en stiliserad tolkning av konstnären Linnea Anderssons hemliga trädgårdsrum. Ett formstarkt, handmålat bladverk som liksom dansar fram över ytan. Linnea låter gärna musik inspirera formerna och just detta mönster är målat med Depeche Mode i högtalarna. Här ser du mönstret i en härlig, klarblå ton mot en botten i en bruten, vit nyans.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2072 |
| Kollektion | Swedish Designers Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 49 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 69,5 cm |
| EAN-nr | 7320094040540 |





