Tapet Boråstapeter Ocean Sand 7585
449 kr

Ocean Sand 7585
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ocean Sand är en matt, enfärgad tapet, diskret melerad i en mild blå nyans som drar lite åt grått. Kulören är väl balanserad med precis lagom mycket pigment för att den ska kännas behaglig på väggen. Tapetens fina sandstruktur ger ytan extra karaktär och härlig lyster. En EasyUp-tapet som Ocean Sand kräver minimalt med förarbete, är lätt att sätta upp och ger släta, tåliga väggar utan synliga skarvar. Underbar i till exempel sovrum eller matsal, gärna i sällskap av ljusa träslag och textilier.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Ocean Sand är en matt, enfärgad tapet, diskret melerad i en mild blå nyans som drar lite åt grått. Kulören är väl balanserad med precis lagom mycket pigment för att den ska kännas behaglig på väggen. Tapetens fina sandstruktur ger ytan extra karaktär och härlig lyster. En EasyUp-tapet som Ocean Sand kräver minimalt med förarbete, är lätt att sätta upp och ger släta, tåliga väggar utan synliga skarvar. Underbar i till exempel sovrum eller matsal, gärna i sällskap av ljusa träslag och textilier.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7585 |
| Kollektion | Pigment Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Enfärgade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094046917 |


