Tapet Boråstapeter Örtagård 5722
999 kr

Örtagård 5722
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Örtagård är en rikt dekorerad blommig tapet vars spegelvända mönster handmålats av Amanda Nordblad. Tapeten bär drag av Arts & Crafts, men samtidigt har den täta mönsterbilden av prunkande vallmo, nyponros och andra läkeväxter ett samtida, tidlöst uttryck som sveper in rummet i en elegant, ombonad känsla.Här går tapeten Örtagård i sommarnattens mörka palett: mättade, mustiga toner av vinrött, blått, olivgrönt, havregult och cremevitt på en nästan svart botten. Limtrycket ger den matta ytan liv.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Örtagård är en rikt dekorerad blommig tapet vars spegelvända mönster handmålats av Amanda Nordblad. Tapeten bär drag av Arts & Crafts, men samtidigt har den täta mönsterbilden av prunkande vallmo, nyponros och andra läkeväxter ett samtida, tidlöst uttryck som sveper in rummet i en elegant, ombonad känsla.Här går tapeten Örtagård i sommarnattens mörka palett: mättade, mustiga toner av vinrött, blått, olivgrönt, havregult och cremevitt på en nästan svart botten. Limtrycket ger den matta ytan liv.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5722 |
| Kollektion | Orangeri Wallp. |
| Färg | Multi |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 74 cm |
| EAN-nr | 7320094048317 |



