Tapet Boråstapeter Paradise Birds 4270
1 299 kr

Paradise Birds 4270
1 299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den eleganta tapeten Paradise Birds är skapad med inspiration från 1700-talets Chinesoise-målade väggar. Lyxig och romantisk, med exotiska fåglar och blommande grenar som har handmålats i akvarell för att sedan digitaltryckas på en skimrande, sidenlik botten. Underbar i till exempel sovrum, barnrum, hall eller varför inte i ett dressing room? Här ser du mönstret i milda toner av bland annat blått, blekrosa och grönt på en lent cremefärgad botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den eleganta tapeten Paradise Birds är skapad med inspiration från 1700-talets Chinesoise-målade väggar. Lyxig och romantisk, med exotiska fåglar och blommande grenar som har handmålats i akvarell för att sedan digitaltryckas på en skimrande, sidenlik botten. Underbar i till exempel sovrum, barnrum, hall eller varför inte i ett dressing room? Här ser du mönstret i milda toner av bland annat blått, blekrosa och grönt på en lent cremefärgad botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4270 |
| Kollektion | Dreamy Escape Wallp. |
| Färg | Multi |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur, Djur & Fåglar |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | C-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 76 cm |
| EAN-nr | 7320094043022 |



