Tapet Boråstapeter Poppy Flow 2268
749 kr
669 krSpara 11 %Kampanj

Poppy Flow 2268
669 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den blommiga tapeten Poppy Flows ljuvliga mönster är återskapat från en över 100 år gammal tapet från vårt historiska arkiv. Vacker vallmo mot en fond som också har ett diskret, slingrande bottenmönster. Stilfullt och romantiskt men också lite lekfullt. Stilen är jugend och det traditionella limtrycket ger den rätta, genuina känslan.Poppy Flow finns i fem färgställningar. Här ser du tapeten i en mörk, elegant färgskala med ljust mauvefärgade blommor på bruna stjälkar mot en nästan svart botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den blommiga tapeten Poppy Flows ljuvliga mönster är återskapat från en över 100 år gammal tapet från vårt historiska arkiv. Vacker vallmo mot en fond som också har ett diskret, slingrande bottenmönster. Stilfullt och romantiskt men också lite lekfullt. Stilen är jugend och det traditionella limtrycket ger den rätta, genuina känslan.Poppy Flow finns i fem färgställningar. Här ser du tapeten i en mörk, elegant färgskala med ljust mauvefärgade blommor på bruna stjälkar mot en nästan svart botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2268 |
| Kollektion | Treasured Wallp. |
| Färg | Svart |
| Mönster | Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 38 cm |
| EAN-nr | 7320094039773 |








