Tapet Boråstapeter Rosewood Night 1904
699 kr

Rosewood Night 1904
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Rosewood Night är en exklusiv, stormönstrad tapet med ett vackert, slingrande bladverk av rosenträ – vanligt förekommande i österländsk inredning förr men i dag är träden fridlysta. De slingrande bladen i silverskimrande grå och beige toner är tryckta på en dovt blå satängbotten med fin lyster. Mönstret finns också i tre andra färgställningar. En lyxig, harmonisk tapet för till exempel lugna sovrum och ombonade vardagsrum.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Rosewood Night är en exklusiv, stormönstrad tapet med ett vackert, slingrande bladverk av rosenträ – vanligt förekommande i österländsk inredning förr men i dag är träden fridlysta. De slingrande bladen i silverskimrande grå och beige toner är tryckta på en dovt blå satängbotten med fin lyster. Mönstret finns också i tre andra färgställningar. En lyxig, harmonisk tapet för till exempel lugna sovrum och ombonade vardagsrum.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 1904 |
| Kollektion | Dreamy Escape Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094029026 |




