Tapet Boråstapeter Sapphire Birds 2279
1 299 kr

Sapphire Birds 2279
1 299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den stormönstrade tapeten Sapphire Birds pryds av ett elegant men också smått galet mönster av exotiska fåglar och djupblå safirer på en mörkt midnattsblå botten med klassiskt snäckmönster. En tapet som tar för sig och ger vilket rum som helst personlighet!Färgskalan är rik och mustig med vacker lyster; varma nyanser av blått, brunt, grönt, rött och gyllene ockra. En härlig palett som är lätt att plocka upp i övrig inredning. Kombinera med Golden Trellis eller Hidden Parrot för skön mönstermix!
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den stormönstrade tapeten Sapphire Birds pryds av ett elegant men också smått galet mönster av exotiska fåglar och djupblå safirer på en mörkt midnattsblå botten med klassiskt snäckmönster. En tapet som tar för sig och ger vilket rum som helst personlighet!Färgskalan är rik och mustig med vacker lyster; varma nyanser av blått, brunt, grönt, rött och gyllene ockra. En härlig palett som är lätt att plocka upp i övrig inredning. Kombinera med Golden Trellis eller Hidden Parrot för skön mönstermix!
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2279 |
| Kollektion | Treasured Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Grönska/natur, Stormönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | C-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 64 cm |
| EAN-nr | 7320094039889 |




