Tapet Boråstapeter Savannah 6938
699 kr

Savannah 6938
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

På den ljusa barntapeten Savannah vandrar giraffer och elefanter sida vid sida under savannens ståtliga palmer och skulpturala akacior. En ljus, luftig mönsterbild som inspirerar till härliga dagdrömmar och mysiga godnattsagor och ger rummet en ljus, ombonad atmosfär.Mönstret är designat av Newbie och trycks i deras milda, finstämda färgskala. Här ser du tapeten Savannah i naturtoner som linne, grått och gyllenbeige på en ljust sandfärgad botten. En varm, ljus färgställning med milda kontraster.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
På den ljusa barntapeten Savannah vandrar giraffer och elefanter sida vid sida under savannens ståtliga palmer och skulpturala akacior. En ljus, luftig mönsterbild som inspirerar till härliga dagdrömmar och mysiga godnattsagor och ger rummet en ljus, ombonad atmosfär.Mönstret är designat av Newbie och trycks i deras milda, finstämda färgskala. Här ser du tapeten Savannah i naturtoner som linne, grått och gyllenbeige på en ljust sandfärgad botten. En varm, ljus färgställning med milda kontraster.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6938 |
| Kollektion | Newbie Wallpaper II wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Djur & Fåglar, Grönska/natur, Barn |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094047617 |






