Tapet Boråstapeter Sjöhagen 4191
999 kr

Sjöhagen 4191
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sjöhagen är en nyritad, grafisk tapet med ett diskret, geometriskt mönster på en matt, lite melerad yta som påminner om kalkputs. De arkitektoniska valven ger ett strikt ordnat men samtidigt mjukt intryck tack vare de välvda formerna. En finstämd tapet i mjuka, naturliga nyanser av beige – lite som sandsten. Finns även i alabastervitt.Tapeten Sjöhagen passar fint på rummets alla väggar men kan också matchas med vår tapet Shades från kollektionen Chalk.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Sjöhagen är en nyritad, grafisk tapet med ett diskret, geometriskt mönster på en matt, lite melerad yta som påminner om kalkputs. De arkitektoniska valven ger ett strikt ordnat men samtidigt mjukt intryck tack vare de välvda formerna. En finstämd tapet i mjuka, naturliga nyanser av beige – lite som sandsten. Finns även i alabastervitt.Tapeten Sjöhagen passar fint på rummets alla väggar men kan också matchas med vår tapet Shades från kollektionen Chalk.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4191 |
| Kollektion | Alla Tiders Hus Wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Grafiska |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094042667 |







