Tapet Boråstapeter Skogsstjärna 5807
699 kr

Skogsstjärna 5807
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den vita tapeten Skogsstjärna kommer från vårt historiska arkiv, och namnet är lånat från den söta lilla blomman skogsstjärna som lyser upp våra skogar varje vår. De söta små stjärnliknande blommorna bildar en lugn, enhetlig yta på håll, samtidigt som de ger väggen liv och djup.Här ser du den småmönstrade tapeten Skogsstjärna i cremevitt med beige små blommor.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den vita tapeten Skogsstjärna kommer från vårt historiska arkiv, och namnet är lånat från den söta lilla blomman skogsstjärna som lyser upp våra skogar varje vår. De söta små stjärnliknande blommorna bildar en lugn, enhetlig yta på håll, samtidigt som de ger väggen liv och djup.Här ser du den småmönstrade tapeten Skogsstjärna i cremevitt med beige små blommor.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 5807 |
| Kollektion | Nordic Folk Wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 3,78 cm |
| EAN-nr | 7320094049987 |


