Tapet Boråstapeter Snödroppe 4836
999 kr

Snödroppe 4836
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den blommiga tapeten Snödroppe pryds av ett vårigt Flora och Fauna-mönster – klassisk, svensk naturromantik i jugend-anda.. Med inspiration från en vårdag vid kolonilotten skapade Jenny Hahne Gadd dessa näpna buketter av stiliserade snödroppar. Ett rymtiskt, organiskt mönster som passar fint i såväl vardagsrum och matsal som i sovrum eller hall. Snödroppe limtrycks i tre färgställningar. Här ser du tapeten med äggskalsvita snödroppar och grönt bladverk med inslag av turkos och mandelbeige på blå botten.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den blommiga tapeten Snödroppe pryds av ett vårigt Flora och Fauna-mönster – klassisk, svensk naturromantik i jugend-anda.. Med inspiration från en vårdag vid kolonilotten skapade Jenny Hahne Gadd dessa näpna buketter av stiliserade snödroppar. Ett rymtiskt, organiskt mönster som passar fint i såväl vardagsrum och matsal som i sovrum eller hall. Snödroppe limtrycks i tre färgställningar. Här ser du tapeten med äggskalsvita snödroppar och grönt bladverk med inslag av turkos och mandelbeige på blå botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4836 |
| Kollektion | New Heritage Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094045187 |



