Tapet Boråstapeter Soft Terra 7554
449 kr

Soft Terra 7554
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Enfärgade tapeten Soft Terra går i en jordig, blekröd nyans – som en ljus, dämpad terracotta, ombonad och lugn. Kulören gifter sig fint med vår nordiska, milda färgskala. Den är väldigt vacker mot olika träslag men passar även med kallare färger som grått, blått och grönt. Limtrycket ger tapeten en mjuk, matt yta som fångar rummets naturliga ljus på ett fantastiskt vis. Och som alla tapeter i kollektionen Pigment är Soft Terra en täckande, smidig EasyUp-tapet.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Enfärgade tapeten Soft Terra går i en jordig, blekröd nyans – som en ljus, dämpad terracotta, ombonad och lugn. Kulören gifter sig fint med vår nordiska, milda färgskala. Den är väldigt vacker mot olika träslag men passar även med kallare färger som grått, blått och grönt. Limtrycket ger tapeten en mjuk, matt yta som fångar rummets naturliga ljus på ett fantastiskt vis. Och som alla tapeter i kollektionen Pigment är Soft Terra en täckande, smidig EasyUp-tapet.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7554 |
| Kollektion | Pigment Wallp. |
| Färg | Röd |
| Mönster | Enfärgade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094046672 |


