Tapet Boråstapeter Stig Lindberg Grazia 1980
999 kr

Stig Lindberg Grazia 1980
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tusenkonstnären Stig Lindberg ritade det lekfulla, sirliga mönstret Grazia redan 1949. Första gången vi lanserade Grazia som tapet var 2012. Nu trycker vi Grazia i tre färgställningar varav två i nya, sobra nyanser. Tidlös, svensk designhistoria är på tapeten igen!Här ser du Stig Lindberg Grazia i en rosa dämpad nyans som drar åt brunt. Mönstret går i en ljusare, gråbeige ton. En modern, elegant färgskala som ger denna klassiker ett nytt uttryck.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tusenkonstnären Stig Lindberg ritade det lekfulla, sirliga mönstret Grazia redan 1949. Första gången vi lanserade Grazia som tapet var 2012. Nu trycker vi Grazia i tre färgställningar varav två i nya, sobra nyanser. Tidlös, svensk designhistoria är på tapeten igen!Här ser du Stig Lindberg Grazia i en rosa dämpad nyans som drar åt brunt. Mönstret går i en ljusare, gråbeige ton. En modern, elegant färgskala som ger denna klassiker ett nytt uttryck.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 1980 |
| Kollektion | Scandinavian Designers III |
| Färg | Rosa |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Rak passning |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094036956 |


