Tapet Boråstapeter The Apartment Cosmopolitan B3059
999 kr

The Apartment Cosmopolitan B3059
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapetkollektionen The Apartment är en modern, stilren hyllning till de nonchalanta 1970- och 1980-talen, då det italienska designkollektivet Memphisgruppens lekfulla, färgglada design satte tonen. Här finns också ett starkt driv att blicka framåt. Modernt, exklusivt och expressivt, ofta med ett spännande skimmer. Den gråbruna, skimrande tapeten Cosmopolitan har ett modernt, grafiskt mönster inspirerat av 1980-talets postmodernistiska designerkollektiv Memphisgruppen. Cirklarna och rutorna går ton i ton i matta respektive skimrande gråbruna nyanser. Fin att matcha med Mix Metallic-tapeten Nougat, som är tryckt på samma botten. Cosmopolitan är en elegant tapet med lekfull finess och härlig lyster. Fin i hemmets alla rum!
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapetkollektionen The Apartment är en modern, stilren hyllning till de nonchalanta 1970- och 1980-talen, då det italienska designkollektivet Memphisgruppens lekfulla, färgglada design satte tonen. Här finns också ett starkt driv att blicka framåt. Modernt, exklusivt och expressivt, ofta med ett spännande skimmer. Den gråbruna, skimrande tapeten Cosmopolitan har ett modernt, grafiskt mönster inspirerat av 1980-talets postmodernistiska designerkollektiv Memphisgruppen. Cirklarna och rutorna går ton i ton i matta respektive skimrande gråbruna nyanser. Fin att matcha med Mix Metallic-tapeten Nougat, som är tryckt på samma botten. Cosmopolitan är en elegant tapet med lekfull finess och härlig lyster. Fin i hemmets alla rum!
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 3059 |
| Kollektion | The Apartment |
| Färg | Beige |
| Mönster | Geometrisk |
| Utförande | EasyUp |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Rak passning 26,5 cm |
| Åtgång | 3 våder/rulle (2,4 m i takhöjd) |
| Längd | 10,05 m |
| EAN-nr | 7320094033825 |
