Tapet Boråstapeter The Apartment Venice B3051
999 kr

The Apartment Venice B3051
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapetkollektionen The Apartment är en modern, stilren hyllning till de nonchalanta 1970- och 1980-talen, då det italienska designkollektivet Memphisgruppens lekfulla, färgglada design satte tonen. Här finns också ett starkt driv att blicka framåt. Modernt, exklusivt och expressivt, ofta med ett spännande skimmer. Den grafiska tapeten Venice har ett rytmiskt, sofistikerat mönster inspirerat av Venedigs många vackra fönsterluckor. Italiensk elegans med en fläkt av 1970-tal! Tapeten finns i tre färgställningar med helt olika uttryck. Här ser du den ljusa varianten som går i pudriga toner av rosa, blått, vitt, grönt och gulbrunt
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapetkollektionen The Apartment är en modern, stilren hyllning till de nonchalanta 1970- och 1980-talen, då det italienska designkollektivet Memphisgruppens lekfulla, färgglada design satte tonen. Här finns också ett starkt driv att blicka framåt. Modernt, exklusivt och expressivt, ofta med ett spännande skimmer. Den grafiska tapeten Venice har ett rytmiskt, sofistikerat mönster inspirerat av Venedigs många vackra fönsterluckor. Italiensk elegans med en fläkt av 1970-tal! Tapeten finns i tre färgställningar med helt olika uttryck. Här ser du den ljusa varianten som går i pudriga toner av rosa, blått, vitt, grönt och gulbrunt
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm.
Dokument
Recensioner
Jan KVerifierad köpare
för 5 år sedanTapeterna har en mycket tålig yta, känns som lite plastig. Vilket här inte är någon nackdel. Tjockleken eller tätheten är så pass bra att det inte lyser igenom även om jag tittade mot fönster. I mitt fall behövdes inte någon extra målning för att hindra underliggande spackel eller tapet att lysa igenm. Genom att det är Easy Up så finns inte några överlappningar att ta hänsyn till vid nästa tapetbyte eller målning. Mönster är retro från 1970 tal och passar bra här därför det är byggt på 1970 talet.
+ Tålig yta på tapeten
- Dyr tapet
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 3051 |
| Kollektion | The Apartment |
| Färg | Rosa |
| Mönster | Geometrisk |
| Utförande | EasyUp |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Rak passning 64 cm |
| Åtgång | 3 våder/rulle (2,4 m i takhöjd) |
| Längd | 10,05 m |
| EAN-nr | 7320094033726 |
