Tapet Boråstapeter Trädgårdsfröjd 6983
1 099 kr

Trädgårdsfröjd 6983
1 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den blommiga tapeten Trädgårdsfröjd påminner om en frodig, lite vildvuxen trädgård – som en slingrande väv av riddarsporre och doftande kaprifol. En mjuk och livfull tapet som ger en ombonad atmosfär. Ser du influenserna från Dalarna och vårt svenska allmogemåleri?Här ser du Trädgårdsfröjds handmålade mönster limtryckt i lindblomsgrönt, aprikosrosa och vitt på ljusbeige botten. Lantlig och romantisk! Mönstret är designat av formgivaren Nora Tysklind.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den blommiga tapeten Trädgårdsfröjd påminner om en frodig, lite vildvuxen trädgård – som en slingrande väv av riddarsporre och doftande kaprifol. En mjuk och livfull tapet som ger en ombonad atmosfär. Ser du influenserna från Dalarna och vårt svenska allmogemåleri?Här ser du Trädgårdsfröjds handmålade mönster limtryckt i lindblomsgrönt, aprikosrosa och vitt på ljusbeige botten. Lantlig och romantisk! Mönstret är designat av formgivaren Nora Tysklind.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6983 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Rosa |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094051263 |


