Tapet Boråstapeter Treasured Thistle 2273
999 kr

Treasured Thistle 2273
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den blommiga tapeten Treasured Thistles vackra tistlar är handmålade av vår designer Noomi Spange efter en flera hundra år gammal förlaga; en 1500-talsgobeläng i samlingen ”The Burell Collection” på Glasgow Museum. En ny tapet med en fantastisk historia! Vi trycker Treasured Thistle i tre behagliga färgställningar, och det flödiga limtryckets färger flyter samman till ett fantastiskt djup. Här ser du tapeten med djupt mörkblå fond och tistlar i dämpade toner av blått, grönt, vitt och lerbeige.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den blommiga tapeten Treasured Thistles vackra tistlar är handmålade av vår designer Noomi Spange efter en flera hundra år gammal förlaga; en 1500-talsgobeläng i samlingen ”The Burell Collection” på Glasgow Museum. En ny tapet med en fantastisk historia! Vi trycker Treasured Thistle i tre behagliga färgställningar, och det flödiga limtryckets färger flyter samman till ett fantastiskt djup. Här ser du tapeten med djupt mörkblå fond och tistlar i dämpade toner av blått, grönt, vitt och lerbeige.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2273 |
| Kollektion | Treasured Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Blommiga, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094039827 |






