Tapet Boråstapeter Waldemar 4587
999 kr

Waldemar 4587
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mönstrade tapeten Waldemar pryds av ett tätt frodigt bladverk i ett smårutigt raster – ett mönster typiskt för tiden runt förra sekelskiftet då man gärna försökte efterlikna ett textilt uttryck. Och visst liknar Waldemar en exklusiv gobeläng? En uttrycksfull men lugn och ombonad tapet.Här ser du Waldemar med gröna blad med gråblå skuggor och vackert guldbruna detaljer. En färgställning som är väldigt lik originaltapeten från tidigt 1900-tal, men som också fungerar fint i en modernare interiör.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Mönstrade tapeten Waldemar pryds av ett tätt frodigt bladverk i ett smårutigt raster – ett mönster typiskt för tiden runt förra sekelskiftet då man gärna försökte efterlikna ett textilt uttryck. Och visst liknar Waldemar en exklusiv gobeläng? En uttrycksfull men lugn och ombonad tapet.Här ser du Waldemar med gröna blad med gråblå skuggor och vackert guldbruna detaljer. En färgställning som är väldigt lik originaltapeten från tidigt 1900-tal, men som också fungerar fint i en modernare interiör.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4587 |
| Kollektion | Anno Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 32 cm |
| EAN-nr | 7320094047822 |






