Tapet Boråstapeter Wild Ferns 2254
999 kr

Wild Ferns 2254
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vår mönstrade tapet Wild Ferns är flödigt limtryckt, precis som originalet från 1915. Ytan känns nästan taktil. En tät mönsterbild av stiliserade ormbunkar, elegant men också lekfull. Här finns mycket rörelse, men den mjuka färgsättningen ton i ton ger samtidigt ett lugnt, enhetligt uttryck.Wild Ferns finns i fem färgställningar. Här ser du tapeten i mjuka, himmelsblå nyanser, ibland med drag av grönt. En riktig drömtapet för till exempel ett lugnt arbetsrum eller vilsamt sovrum.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Vår mönstrade tapet Wild Ferns är flödigt limtryckt, precis som originalet från 1915. Ytan känns nästan taktil. En tät mönsterbild av stiliserade ormbunkar, elegant men också lekfull. Här finns mycket rörelse, men den mjuka färgsättningen ton i ton ger samtidigt ett lugnt, enhetligt uttryck.Wild Ferns finns i fem färgställningar. Här ser du tapeten i mjuka, himmelsblå nyanser, ibland med drag av grönt. En riktig drömtapet för till exempel ett lugnt arbetsrum eller vilsamt sovrum.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2254 |
| Kollektion | Treasured Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 26,5 cm |
| EAN-nr | 7320094039636 |




