Tapet Boråstapeter Wild Forest 6921
699 kr

Wild Forest 6921
699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Den ljusa barntapeten Wild Forest pryds av två av den svenska skogens vilda djur: brunbjörnen och rödräven. I mönstret återfinns också flera av skogens växter, som ormbunkar och vackra stiliserade fröställningar. En luftig, sagolik mönsterbild med modernt uttryck, skapad av Newbies designstudio.Här ser du tapeten Wild Forest i en lugn färgskala som också den är lånad från naturen: mjuk grönska och mustigare toner av brunt och rödbrunt mot en beige, linnefärgad botten som drar lite åt grönt.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Den ljusa barntapeten Wild Forest pryds av två av den svenska skogens vilda djur: brunbjörnen och rödräven. I mönstret återfinns också flera av skogens växter, som ormbunkar och vackra stiliserade fröställningar. En luftig, sagolik mönsterbild med modernt uttryck, skapad av Newbies designstudio.Här ser du tapeten Wild Forest i en lugn färgskala som också den är lånad från naturen: mjuk grönska och mustigare toner av brunt och rödbrunt mot en beige, linnefärgad botten som drar lite åt grönt.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6921 |
| Kollektion | Newbie Wallpaper II wallp. |
| Färg | Beige |
| Mönster | Djur & Fåglar, Grönska/natur, Barn |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094047440 |





