Tapet Duro 1900 Blomsteräng Röd 398-03
935 kr
559 krSpara 40 %Kampanj

1900 Blomsteräng Röd 398-03
559 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tapet 1900 Blomsteräng Röd 398-03 från Duro är en tapet med ett stort blomstermönster som passar som fondvägg. Den vackra tapeten är utformad av Johanna Jansson och är ett tillskott till Duros framtida tapethistoria med fokus på 2000-talet.
Varumärke
DuroBeskrivning
Tapet 1900 Blomsteräng Röd 398-03 från Duro är en tapet med ett stort blomstermönster som passar som fondvägg. Den vackra tapeten är utformad av Johanna Jansson och är ett tillskott till Duros framtida tapethistoria med fokus på 2000-talet.
I tapetkollektionen 1900 har Duro tagit fasta på 1900-talets tapethistoria och skapat en arkivkollektion som lyfter fram tidlösa, svenska klassiker. Tidsresan börjar på det tidiga 1900-talet med svulstiga slingor som fortsätter i en stramare 30-tals funkisstil och avslutas i en fantasifull fondtapet när 2000-talet tar vid.
Denna QuickUp-tapet limmas direkt på väggen. Den tillverkas med hänsyn till miljön och den tål att tvättas med tvål och vatten.
Övrigt
- Kollektion: Duro 1900
- Beskrivning: Formstabil Quick Uptapet
- Längd: 10,05 m
- Bredd: 53 cm
- Tvättbarhet: tål kraftig tvättning med svamp, ljummet vatten och syntetiskt tvättmedel
- Brandhärdighet: brandklass B-s1, d0 på gipsskiva med pappersskikt, enligt EN 13501-1
- Uppsättning: sättes kant i kant, limma direkt på väggen
- Mönsterpassning: 53 cm, förskjuten- Åtgång: 3 våder/rulle vid takhöjd på 250 cm
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm.
Denna QuickUp-tapet limmas direkt på väggen. Den tillverkas med hänsyn till miljön och den tål att tvättas med tvål och vatten.
Övrigt
- Kollektion: Duro 1900
- Beskrivning: Formstabil Quick Uptapet
- Längd: 10,05 m
- Bredd: 53 cm
- Tvättbarhet: tål kraftig tvättning med svamp, ljummet vatten och syntetiskt tvättmedel
- Brandhärdighet: brandklass B-s1, d0 på gipsskiva med pappersskikt, enligt EN 13501-1
- Uppsättning: sättes kant i kant, limma direkt på väggen
- Mönsterpassning: 53 cm, förskjuten- Åtgång: 3 våder/rulle vid takhöjd på 250 cm
OBS! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm.
Egenskaper
| Varumärke | Duro |
| Art.Nr. | 398-03 |
| Kollektion | Duro 1900 |
| Färg | Flerfärgad |
| Mönster | Blommig |
| Utförande | QuickUp |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | 53 cm, Rak |
| Åtgång | 3 våder/rulle |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Serie | 1900 |
| EAN-nr | 7393564398038 |



