Vinylgolv Kährs LT-Click Dovecot CLW 218, 1-Stavs Golv
744 kr/m²Pris/frp 819,49:-
509 kr/m²Spara 32 %Kampanj46 tim kvar!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

LT-Click Dovecot CLW 218, 1-Stavs Golv
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Varumärke
KährsBeskrivning
Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Kollektionerna från Kährs LT ryms mängder av mönster, allt från klassisk skiffer och trä till mer djärva mönster. Det går utmärkt att blanda storlekar, färger och strukturer för att skapa ett golv som drar ögonen till sig.
Fördelar: Vinylgolv Kährs LT-Click Dovecot CLW 218, 1-Stavs Golv
- Tål golvvärme
- Lätt att underhålla
- Slitstarkt och repbeständigt
Fördelar: Vinylgolv Kährs LT-Click Dovecot CLW 218, 1-Stavs Golv
- Tål golvvärme
- Lätt att underhålla
- Slitstarkt och repbeständigt
Recensioner
Peter KVerifierad köpare
för 5 månader sedanGolvet har hög kvalitet och skönt att gå på. Man får träkänsla.
Per HVerifierad köpare
för 8 månader sedanJättetrevligt golv som i princip lägger sig själv och har mycket trevlig struktur att gå på. Har lagt det här vid två tillfällen och kommer köpa det igen till fler rum.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | LTCLW2201-218 |
| Montering | Limfri |
| Sortering | Elegant |
| Färg | Trä/natur |
| Nyans | Ljust |
| Imitation | Trä |
| Tillverkarens Art.Nr. | LTCLW2201-218 |
| Material | Vinyl |
| Mönster | 1-Stav |
| Fog | 5 G Klickfog |
| Serie | Kährs LT-Click |
| Typ | Vinylgolv |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Längd | 1829 mm |
| Antal | 1,61 m2/frp |
| Antal | 4 st/frp |
| Tjocklek | 6 mm |
| Bredd | 220 mm |
| EAN-nr | 7393969113137 |



