Vinylgolv Kährs LT-Click Makalu CLS Sten
700 kr/m²Pris/frp 880,20:-
489 kr/m²Spara 30 %Kampanjtom 30/4
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

LT-Click Makalu CLS Sten
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Varumärke
KährsBeskrivning
Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Kollektionerna från Kährs LT ryms mängder av mönster, allt från klassisk skiffer och trä till mer djärva mönster. Det går utmärkt att blanda storlekar, färger och strukturer för att skapa ett golv som drar ögonen till sig.
Fördelar: Vinylgolv Kährs LT-Click Makalu CLS Sten
- Tål golvvärme
- Lätt att underhålla
- Limfri montering
Fördelar: Vinylgolv Kährs LT-Click Makalu CLS Sten
- Tål golvvärme
- Lätt att underhålla
- Limfri montering
Dokument
Recensioner
SvenskaVerifierad köpare
för 0 månader sedanKompletterade med ett paket då det befintliga golvet som lagts spruckit på ett ställe. Tre av 10 vinylskivor kom skadade trots att paketet såg helt ut. En vinylbräda med en längstgående spricka på mitten, ca 10cm långt vilket får en att undra över kvaliteten på detta golv. Blir inga fler köp av detta golv, riktigt dåligt.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | LTCLS3007-300 |
| Montering | Limfri |
| Sortering | Stone |
| Färg | Grå |
| Nyans | Mörkt |
| Imitation | Sten |
| Tillverkarens Art.Nr. | LTCLS3007-300 |
| Material | Vinyl |
| Fog | 5 G Klickfog |
| Serie | Kährs LT-Click |
| Typ | Vinylgolv |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Längd | 600 mm |
| Antal | 1,8 m2/frp |
| Antal | 10 st/frp |
| Tjocklek | 6 mm |
| Bredd | 300 mm |
| EAN-nr | 7393969110280 |

