Textilgolv Fibertrone Bella
Nyhet
Pris/RLE 5 889:-
fr.327 kr/m²Välj variant

Bella
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Perfekt för dig som vill kombinera stil och hemtrevnad. Fibertrone ger en varm, ombonad och avslappnad atmosfär i alla rum där komfort står i fokus – från det harmoniska sovrummet till barnens lekfulla rum eller det mysiga tv-rummet.
Varumärke
FibertroneBeskrivning
Perfekt för dig som vill kombinera stil och hemtrevnad. Fibertrone ger en varm, ombonad och avslappnad atmosfär i alla rum där komfort står i fokus – från det harmoniska sovrummet till barnens lekfulla rum eller det mysiga tv-rummet.
En modern och vacker heltäckningsmatta. Bella har en lite lägre, tätare lugg med sammetslen lyster. När man går på mattan uppstår skiftningar som ger behagligt liv till golvet. Den finns i två väl utvalda, milda kulörer som gör sig fint i barnrummet.
Då Bella är en matta av 100% Polyester är den extra mjuk och skön att leka på, men ändå tålig och lättstädad. Den gör barnkammaren eller lekrummet till något alldeles extra vacker och mysigt. Mattan är naturligt antistatisk och flamsäker. Den kan även läggas i källare och tål värmegolv. Bella är tillverkad i EU och klarar de hårt ställda europeiska kraven på en miljövänlig och hållbar tillverkning.
Egenskaper
| Varumärke | Fibertrone |
| Färg | Beige, Ljusgrå |
| Serie | Bella |
| Tjocklek | 9,5 mm |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Heltäckningsmatta |
| Utförande | Velour |
| Antal m2/rulle | 10 kvm (2,5 x 4 meter), 14 kvm (3,5 x 4 meter), 18 kvm (4,5 x 4 meter) |
| Bredd | 4 m |
| Materialtyp | Polyester |
| Längd | 2,5, 3,5, 4,5 m |
