Textilgolv Fibertrone BlankaGrå, 14 m2
Nyhet
Pris/RLE 5 009:-
358 kr/m²Vald variant
Antal m2/rulle:
14 kvm (3,5 x 4 meter)
Färg:
Grå

Blanka
Grå, 14 m2
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Detta är en heltäckningsmatta med extra allt! Luggen är av ett medelhögt lätt tvistat garn, vilken ger en generös och mjuk struktur och en riktigt härlig lyster. Vackra Blanka är ett kvalitetsgolv med en fantastisk komfort. Mattan ger en känsla av lyxig harmoni till många av hemmets rum så som sovrum, gästrum och vardagsrum.
Varumärke
FibertroneBeskrivning
Detta är en heltäckningsmatta med extra allt! Luggen är av ett medelhögt lätt tvistat garn, vilken ger en generös och mjuk struktur och en riktigt härlig lyster. Vackra Blanka är ett kvalitetsgolv med en fantastisk komfort. Mattan ger en känsla av lyxig harmoni till många av hemmets rum så som sovrum, gästrum och vardagsrum.
Med Blanka dämpas effektivt ljudet i rummet och du får en skön atmosfär med hög trivselfaktor. Luggen har en behaglig lyster som fint fångar upp ljuset i rummet. Blanka finns i ett urval av basfärger som fint matchar så väl moderna som klassiska inredningsfärger. Mattan ger en känsla av lyxig harmoni till många av hemmets rum så som sovrum, gästrum och vardagsrum. Golvet är naturligt antistatisk och flamsäker. Den kan även läggas i källare och tål värmegolv. Blanka är tillverkad i EU och klarar de hårt ställda europeiska kraven på en miljövänlig och hållbar tillverkning.
Egenskaper
| Varumärke | Fibertrone |
| Art.Nr. | BYH017GR14 |
| Färg | Grå |
| Serie | Blanka |
| Tjocklek | 12 mm |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Heltäckningsmatta |
| Utförande | Twistad |
| Antal m2/rulle | 14 kvm (3,5 x 4 meter) |
| Bredd | 4 m |
| Längd | 3,5 m |
| Material | Polypropylen |
| Materialtyp | Polypropylen |
| EAN-nr | 7393561251411 |

