Parkettgolv Kährs Beyond Retro Loft White Ultramatt Lack Ek 3-Stav
955 kr/m²Pris/frp 2 179,59:-
749 kr/m²Spara 22 %Kampanjtom 30/4
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Beyond Retro Loft White Ultramatt Lack Ek 3-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vitpigmenterad 3-stav i ultramatt lack. Loft White är inspirerad av len vaniljglass med lite gråa inslag. Betsen är mjuktapplicerad föratt låta det naturliga träet framhäva kvistar, sprickor och en ultramatt finish.
Varumärke
KährsBeskrivning
Vitpigmenterad 3-stav i ultramatt lack. Loft White är inspirerad av len vaniljglass med lite gråa inslag. Betsen är mjuktapplicerad föratt låta det naturliga träet framhäva kvistar, sprickor och en ultramatt finish.
Inspiration från det förflutna – design för framtiden. Kährs Beyond Retro Collektion firar en milstolpe i parketthistorien, innovationen av lamellparkettgolvet för +80 år sedan. En kollektion av silkeslena, mjuka dova färger, alla med ett varmt, djupt, silkeslent och ultramatt uttryck. Interiörer i retrostil har ett nostalgiskt anslag som återspeglas i färgpaletten i denna kollektion.
Färgförändring
Infärgad produkt, liten påverkan.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Färgförändring
Infärgad produkt, liten påverkan.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 153N6BEKM4KW240 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Ultramatt Lack |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | Beyond Retro |
| Antal | 2,91 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 153N6BEKM4KW240 |
| EAN-nr | 7393969048330 |



