Parkettgolv Kährs Ek Aspeland Oljad 1-stav
Rek. pris 2 405 kr/m²
1 639 kr/m²Pris/frp 4 050,08:-
1 489 kr/m²Sänkt pris!Spara 150 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Ek Aspeland Oljad 1-stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tidens tand med ljusa färger inspirerade av bröd och mjöl - Ek Aspeland är en mycket rustik 1-stav/planka med stora kvistar och sprickor som ger golvet ett gammalt utseende. Golvet är ytbehandlat med en vitpigmenterad olja. Hårt borstad, handskrapad och med sågmärken för en unik yta, fasade kanter. 15 mm. Observera att golvet ska installationsoljas med Kährs Satin Oil direkt efter läggning.
Varumärke
KährsBeskrivning
Tidens tand med ljusa färger inspirerade av bröd och mjöl - Ek Aspeland är en mycket rustik 1-stav/planka med stora kvistar och sprickor som ger golvet ett gammalt utseende. Golvet är ytbehandlat med en vitpigmenterad olja. Hårt borstad, handskrapad och med sågmärken för en unik yta, fasade kanter. 15 mm. Observera att golvet ska installationsoljas med Kährs Satin Oil direkt efter läggning.
Tänk på att lägga på 5-10 % spill när du köper golv.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 450490 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Olja |
| Sortering | Expressive |
| Längd | 2420 mm |
| Bredd | 187 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Kährs Supreme |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | Småland Collection |
| Antal | 2,72 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Tillverkarens Art.Nr. | 151NDSEK01KW24V |
| EAN-nr | 7393969039024 |


