Parkettgolv Kährs Palazzo Bianco Mattlackad Ek Holländskt Mönster
1 441 kr/m²Pris/frp 2 702,15:-
935 kr/m²Spara 35 %Kampanjtom 30/4
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Palazzo Bianco Mattlackad Ek Holländskt Mönster
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Trägolv Kährs Palazzo Bianco är en vitpigmenterad, mattlackad bräda med holländskt mönster. Basen är Ekens naturliga färgvariationer. Får innehålla mindre kvistar. Borstad.
Varumärke
KährsBeskrivning
Trägolv Kährs Palazzo Bianco är en vitpigmenterad, mattlackad bräda med holländskt mönster. Basen är Ekens naturliga färgvariationer. Får innehålla mindre kvistar. Borstad.
Kährs Original är Kährs bredaste trägolvssortiment. Det tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 15 mm. Kährs trägolv från serien Original med tjocklek 15 mm har 30 års garanti. Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att flera generationer kan ha glädje av dem. Golvet kan användas i en mängd olika miljöer, exempelvis i bostäder, på kontor och i butiker. I paketen förekommer start/stoppbräda.
Kährs trägolv Palazzo Bianco ingår i European Renaissance Collection, en kollektion med klassiska golv i Ek och Valnöt som bygger på svunna epokers praktfulla golvstilar. Något verkligt extra och helt unikt.
Färgförändring: Infärgad produkt, liten påverkan.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Kährs trägolv Palazzo Bianco ingår i European Renaissance Collection, en kollektion med klassiska golv i Ek och Valnöt som bygger på svunna epokers praktfulla golvstilar. Något verkligt extra och helt unikt.
Färgförändring: Infärgad produkt, liten påverkan.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
JohnVerifierad köpare
för 3 månader sedanDet är en fantastisk bra kvalitet på produkten. Det fanns bland mina 75 kvm inte en enda planka som jag behövde lägga undan eller kassera.
Mikael LVerifierad köpare
för 2 år sedanSnyggt och lätt att lägga
Peter AVerifierad köpare
för 5 år sedanJag var trött på plankgolv även det finns många fina sådana. Det Holländska mönstret är fint och skapar fin känsla i det mkt stora rummet. 30kvm. Använde snickare som lade in golvet.
Hans HVerifierad köpare
för 6 år sedanLättaste golvet jag lagt så enkelt att klicka ihop.
+ Enkel att lägga och få ihop skarvarna
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 15313BEKVVKW 0 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | Holländskt Mönster |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2426 mm |
| Bredd | 198,5 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Kährs Original |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | European Renaissance Collection |
| Antal | 2,89 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 15313BEKVVKW 0 |
| Yta | Borstad |
| EAN-nr | 7393969037570 |



