Parkettgolv NQD Oak Kalmar
Pris/frp 2 218,85:-
995 kr/m²Se priset!

Oak Kalmar
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kalmar är ett äkta parkettgolv i mörktonad ek med ett gammalmodigt småländskt mönster. Den bruna kulören och det gamla småländska mönstret utstrålar exklusivitet och en genuin känsla. Du som vill ha mer än ett vanligt golv, du som uppskattar design och kvalitet. Då är Kalmar ett golv för dig. Lägg det enligt våra förslag på mönster eller kombinera det helt fritt efter din fantasi och dina rum.
Varumärke
NQDBeskrivning
Kalmar är ett äkta parkettgolv i mörktonad ek med ett gammalmodigt småländskt mönster. Den bruna kulören och det gamla småländska mönstret utstrålar exklusivitet och en genuin känsla. Du som vill ha mer än ett vanligt golv, du som uppskattar design och kvalitet. Då är Kalmar ett golv för dig. Lägg det enligt våra förslag på mönster eller kombinera det helt fritt efter din fantasi och dina rum.
Egenskaper
| Varumärke | NQD |
| Art.Nr. | 15JAD1E07OCAEX5 |
| Träslag | Ek |
| Ytbehandling | Naturolja |
| Längd | 1830 mm |
| Bredd | 305 mm |
| Färg | Mörkbrun |
| Serie | Exclusive Collection |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,23 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 8 st/frp |
| Fog | Limfog |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Mörkt |
| Kant | 4 sidor |
| EAN-nr | 7350088370346 |


