Trägolv Kährs Original Siena Ek, Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
986 kr/m²Pris/frp 1 702,35:-
585 kr/m²Spara 41 %Kampanj6 tim kvar!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Original Siena Ek, Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Trägolv Kährs Siena Mattlackad Ek 3-stav är ett mattlackat 3-stavsgolv med Ekens naturliga färger och små variationer. Kährs Siena innehåller mindre kvistar. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att flera
Varumärke
KährsBeskrivning
Trägolv Kährs Siena Mattlackad Ek 3-stav är ett mattlackat 3-stavsgolv med Ekens naturliga färger och små variationer. Kährs Siena innehåller mindre kvistar. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att flera
Kährs trägolv Siena ingår i kollektionen European Naturals Collection som är det mångfasetterande kontinentala, det livliga, bredden av Europa. Kährs golv tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 15 mm. Kährs trägolv från serien Original med tjocklek 15 mm har 30 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda.
Färgförändring
Får en gulare ljusbrun färg.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Original Siena Ek, Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt för hållbarhet
- 30 års garanti
Färgförändring
Får en gulare ljusbrun färg.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Original Siena Ek, Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt för hållbarhet
- 30 års garanti
Dokument
Recensioner
Hans-Olof AVerifierad köpare
för 4 år sedanVäldigt bra produkt. Köpt tidigare och uppfyller alla förväntningar
Camilla SVerifierad köpare
för 5 år sedanLätt lagt golv och mycket fint. Har det sedan tidigare och ser att det gulnar lite med tiden.
Robert JVerifierad köpare
för 6 år sedanOtroligt fint golv och väldigt bra kvalité
+ Lätt att lägga
- Lite dyrt kanske..
AnnaVerifierad köpare
för 6 år sedanFint golv, lätt att lägga. En del skadade brädor i paketen så lönar sig att beställa extra för spill!
Senay KVerifierad köpare
för 7 år sedanDen är väldigt fint, jag är nöjd med köpet
+ Färgen och kvalitén precise den jag ville ha
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 153N38EK09KW |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Kährs Original |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | European Naturals Collection |
| Antal | 2,91 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 153N38EK09KW |
| EAN-nr | 7393969027212 |



